ליידי גאגא – Lady Gaga

ליידי גאגא – Lady Gaga


ליידי גאגא ( Lady Gaga )

ליידי גאגא

 

ליידי גאגא נולדה כסטפאני ג’ואן אנג’לינה Germanotta ב – 28 במארס 1986 ביונקרס, ניו יורק. היא למדה בבית ספר “טיש” של אוניברסיטת ניו יורק לאמנויות, אך עזבה כדי למצוא ביטוי יצירתי. היא כתבת שירים לאמנים אחרים, עד שגילה אותה הראפר אקון. אלבום הבכורה שלה, “The fame”, היה הצלחה אדירה, והשיר “Poker face” הגיע למקום ראשון במצעדים כמעט בכל קטגוריה, כמעט בכל מדינה.

חייה המוקדמים

 

ליידי גאגא

סטפני ג’ואן אנג’לינה Germanotta נולדה ב -28 במארס 1986 ביונקרס, ניו יורק, לסינתיה ויוסף Germanotta. Germanotta, הידועה כיום ליידי גאגא (היא ייחסה את ההשראה לשם שלה לשיר “Radio Ga Ga ” של להקת Queen והמשיכה להיות כוכבת פופ בינלאומית.

גאגא למדה לנגן בפסנתר בגיל 4. בגיל 11, היא התקבלה לבית ספר ג’וליארד בניו יורק, אבל במקום זה למדה בבית ספר קתולי פרטי בעיר. היא המשיכה ללמוד מוסיקה וביצוע, כתיבת בלדת הפסנתר הראשונה שלה הייתה בגיל 13, והיא הופיעה לראשונה במועדון לילה בניו יורק בגיל 14.

כמה שנים אחר כך, גאגא התקבלה לבית הספר של הטיש באוניברסיטת ניו יורק לאמנויות ץ בתנאים מיוחדים ובגיל צעיר – היא הייתה רק אחת מתוך 20 תלמידים בעולם שקיבלו את הכבוד של קבלה מוקדמת. בעוד לומדת שם, היא למדה מוסיקה ועבדה על כישורי כתיבת השירים שלה. היא נשרה מאוחר יותר מבית הספר כדי למצוא השראה יצירתית. כדי לגמור את החודש, היא לקחה שלושה מקומות עבודה, ובכלל זה תפקיד כרקדנית גוגו, בזמן שהיא חדדה את הביצועים והריקוד שלה.

הופעת הבכורה המקצועית הראשונה

ליידי גאגאבשנת 2005, ליידי גאגא הייתה חתומה על ידי Def Jam, אך הושלכה רק כמה חודשים מאוחר יותר. בעקבות ביטול החוזה הזמרת החליטה להופיע בעצמה במועדונים ובמקומות בלואר איסט סייד של ניו יורק. שם, היא שתפה ​​פעולה עם כמה להקות רוק, והחלה עם הניסויים שלה עם אופנה. בשנת 2007, בגיל 20, החלה לעבוד בחברת התקליטים Interscope ככותבת שירים לאמנים אחרים של החברה, היא כתבה לאמנים כמו בריטני ספירס, new kids on the blocks, ועוד. הזמר אקון גילה גאגא בזמן שהיא מבצעת הופעה מיוחדת שהיא יצרה לבדה, בשם “Lady Gaga and the Starlight Revue”. אקון התרשם מהזמרת והחתים אותה לחברת התקליטים שלו תחת מטריית Interscope, עד 2007 ו -2008, גאגא כתבה והקליטה את אלבום הבכורה שלה, The Fame. האלבום קיבל ביקורות חיוביות והצלחה פופולרית בארצות הברית. בעזרתו של צוות היצירתי שלה, “Haus של גאגא,” הזרמת גם התחילה לבסס לעצמה שם בינלאומי.

פריצת דרך מסחרית

ליידי גאגא

הסינגל בכורה של ליידי גאגא “Just Dance”, שוחרר לרדיו בתחילת 2008, וקיבל שבחים פופולריים ומסחריים. השיר היה מועמד לפרס הגראמי (להקלטת הריקוד הטובה ביותר) בשנת 2008. השיר הפסיד לדאפט פאנק עם השיר “Harder, Better, Faster, Stronger”, אבל זה לא מנע ממנה להגיע למס ’1 במצעדי הפופ של הזרם המרכזי בינואר 2009. את הסינגל השני של האלבום, “Poker Face”, הרוויחה גאגא עוד יותר הצלחה.

השיר הגיע למקום ראשון כמעט בכל מצעד וכל קטגוריה, וכמעט בכל מדינה. שני השירים שהופקו על ידי redone השותפים של אקון, שהשתתף בכתיבת רוב האלבום של ליידי גאגא.

מאוחר יותר בשנת 2008, ליידי גאגא פתחה ללהקה New kids on the block. היא גם שתפה פעולה עם הלהקה בשיר “הילדה הגדולה” מהאלבום שלהם. בשנה שלאחר מכן, גאגא הוציאה אלבום עם שמונה שירים, The fame monster, ואחרי זה ב2011 את האלבום Born this way.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*